Интернет фотографска агенция BG | EN   
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Двама министри и кмет откриха новия участък на дамбата между Балчик и курорта "Албена"
Строителството на новата част продължи 30 месеца. За по-ефективно укрепване са изпълнени и редица спомагателни съоръжения - две подпорни вълнобойни стени с обща дължина 526 метра, 35 дренажни ребра с дължина от 20 до 80 метра, корекция на речни легла и водостоци за отвеждане на водите от двете дерета. Направени са и 6 подхода към морето. Кметът на Балчик Николай Ангелов припомни, че укрепването на свлачищните райони с изграждане на брегозащитното съоръжение е започнато преди 35 години. Той съобщи, че в тазгодишния бюджет са заложени 60 000 лв. за почистване и облагородяване на стария участък от дамбата – от пътна връзка Момчил до “Албена”. Изчакваме държавната приемателна комисия да приеме новия участък и да го предаде за стопанисване на общината, което ще се случи до около месец, добави той. Цялата крайбрежна алея, свързваща белия град и курортния комплекс, е с дължина над 8 км. Заедно с кмета на общината, лентата на придобивката прерязаха, министрите на регионалното развитие и на икономиката, Асен Гагаузов и Петър Димитров. Първи новото съоръжение изпробваха младите велосипедисти от Балчик.
30.06.2009
Share

Политика за защита на личните данни
© 2000 - 2026 BulFoto | Дизайн от Creato.biz | Хостинг и домейни от Cbox.biz