Само петдесетина излязоха срещу гей парада в София
Студенти от Богословския факултет на Софийския университет „Свети Климент Охридски" организираха литийно шествие срещу планирания гей парад в София. Към шествието се присъединиха няколко възрастни хора и младежи носещи черни знамена с надпис „Национална съпротива България”, които носеха голям трибагреник. Шествието от около петдесетина човека тръгна от храм „Свети Александър Невски" и се насочи по „Раковски” и „Руски” към „Света Неделя” и НДК, където ще завърши. 21.06.2009