Събития
Чалга певецът Кондьо се завърна на сцената, след три години зад решетките
|
Кондьо, един от любимците на чалга публиката, се завърна на сцена вчера, след три години прекарани в затвора. От мениджърския му екип разкриха, че певецът не е лишаван от изяви и внимание, макар и пред по-камерна публика. Според продуцентите ексклузивното му участие на живо е договорено, заради огромния интерес и денонощни атаки на почитателки и медии по мобилния телефон на екс затворника и близките му. Кондьо направи своето завръщане в столичния клуб „Версай”. В началото на годината окръжният прокурор на Бургас отказа да пусне предсрочно от затвора Кондьо, който изтърпяваше присъдата си за сводничество. Изпълнителят на хита "Доко, Доко" подаде молба да бъде пуснат на свобода предсрочно, като се мотивира с невъзможността да осъществява концертна дейност, с която да осигури прехраната на бедстващото си семейство.
Кондю Стефанов Савов, по известен само като Кондьо, е български чалга певец от Сливен, бивш боксьор. Става известен с песента „Доко доко“ от края на 90-те години на 20 век. Други негови песни са „Мъни мъни“, „Аман аман“ и „Любов за двама“ в дует с Лия. През 2006 г. е осъден на затвор за склоняване към проституция. Съден по няколко дела за трафик на момичета и склоняване към проституция, през 2006 г. е осъден на 10 г. затвор и глоба от 100 000 лв. заради трафик на две жени и склоняване на едната към проституция на 15 юни 2004 г. След поправка, която 40-тото Народно събрание прави в Наказателния кодекс (известна като Поправката „Ванко 1“), тежки присъди за склоняване към проституция се налагат само ако за това са използвани наркотици. Затова в края на същата година Окръжният съд в Сливен намалява присъдата на Кондьо на 3 години затвор.
02.05.2009 |
|
Share |
|