Два автомобила български автомобила ще участват в юбилейното 25-то издание на „Shell Eco-marathon 2009” Европа. Студентите от двата отбора - на Техническия университет–София и на Техническия университет–Варна, които ще се състезават в двете основни категории – „Прототипи” и „Градски тип” представиха своите еко автомобили на официална церемония в сградата на Електротехническия факултет днес. Българските отбори ще се състезават с още 207 отбора от Европа, Северна Африка, Близкия изток и Азия. Между 7 и 9 май на пистата EuroSpeedway в Лаузиц, Германия ще победи автомобилът, който измине най-голямо разстояние с най-малко количество гориво, като отдели възможно най-малко вредни емисии. В представянето участваха и Камелия Славейкова, изпълнителен директор на „Shell България”, главният секретар на Министерство на транспорта Румен Христов, ректорът на ТУ София професор Камен Веселинов и доцент Ангел Димитров от Варненският университет. 28.04.2009 |