Бойко засади слива за 130 години от обявяването на София за столица
Видни личности засадиха 130 дръвчета за 130-годишнината от обявяването на София за столица в парк „Студентски” по-рано днес. Лопати и мотики вдигнаха композиторът Митко Щерев, певците Михаил Белчев и Богдана Карадочева, председателят на БОК Стефка Костадинова, олимпийската шампионка Румяна Нейкова и председателят на Съюза на артистите в България Христо Муфатчиев. Кметът на столицата Бойко Борисов си избра да засади овощното дръвче слива. 02.04.2009