През последните седмици проблемите със столичния боклук са водеща тема в медиите. Определено обаче замърсяването не е присъщо само на столичани. Репортер на БУЛФОТО забеляза бунището, в което се е превърнал пътя между Пазарджик и Панагюрище. Непосредствено преди входа на славния, възрожденски град, балканският вятър постоянно разпилява торбичките от един своеобразен хълм боклуци и „украсява” околните дръвчета в пъстри цветове. Така определено жителите на Панагюрище които до голяма степен се издържат от туристите, предразполагат столичани да се почувстват наистина „като у дома си”.