Столичният кмет Бойко Борисов дойде в кино "Одеон" за премиерата на новото предаване на Мартин Карбовски "Емигранти". Преди прожекцията на избрани кадри, авторът обяви, че е поканил всички политици да видят хората, герой в историите му. Те са представители на (според официалните власти) повече от 800 хиляди души, които потърсиха живот навън от България. Берат портокали, чистят къщи, гледат възрастни хора и изобщо вършат мръсната работа в чужбина. Екипът на предаването е обиколил в края на 2008 година Испания, Италия, Австрия, Швейцария, Гърция и Великобритания, за да заснеме героите на предаването. За премиерата в кино "Одеон" дойдоха Мария Капон, Емил Кошлуков, професор Иван Славов, актрисата Искра Ангелова, скулпторът Вежди Рашидов, лидерът на БНС Боян Расате.
Проектът "Емигранти" е продуциран от "Телеман" и ще се излъчи в 12 епизода от 21 февруари в часовия пояс на "Отечествен фронт" - от 18 до 19 часа по Нова телевизия, като "Фронтът" се мести вторник вечер от 23 часа. 15.02.2009 |