Почти всички жители на околните на Осиково села изпратиха днес, убитите от баща им Манчо Панюков, Иво и Еди в последния им път. Майка им, Биляна Панюкова и най-близките им роднини не можаха да изпратят децата, тъй като все още са в критично състояние в столичния институт "Пирогов", с тежки изгаряния, причинени им в опожарената от Манчо къща. Заедно с няколкото хиляди души на траурната церемония присъстваха кметовете на всички населени места в Гоцеделчевско и главният областен мюфтия. Разходите по погребението на момчетата са платени от Общинска администрация Гърмен. Манчо Панюков, убил с нож двамата си синове, е в следствения арест в Гоце Делчев с постановление на Окръжната прокуратура в Благоевград за 72-часово "задържане под стража". 06.02.2009 |