Около 40 еколози протестираха пред парламента и Софийския университет „Св. Климент Охридски” с тъпани и звънци снощи. Те се обявиха против новия закон за горите, чрез който, според тях, се узаконяват всички извършени досега заменки в най-ценните природни територии на България. Протестът продължи до късната вечер. 19.12.2008 |