Община Бургас събори незаконна постройка, изпълняваща функцията на джамия в комплекс „Меден рудник” днес. С това тя изпълни решение на Общинския съвет, според което теренът се отрежда за изграждането на детска площадка. Съборената сграда е построена като хлебопекарна, но през годините често е сменяла преназначението си, като последно е приютявала мюсюлманската общност на квартала. За такъв мюсюлмански храм има влязло в сила разрешение за строеж още през 2007 г. в квартал „Победа”, но до настоящия момент такова строителство не е стартирало. 11.12.2008 |