Двукратната олимпийска шампионка по стрелба Мария Гроздева е принудена да се подготвя в чужбина през зимата, тъй като стрелбището за малокалибрено оръжие на школата "Чавдар" не се отоплява. Това обяви самата тя на пресконференция в Пресклуб „България”. Тя завърши сезона с бронзов медал на финала на Световната купа в Банкок и изрази задоволство от това постижение. Тя определи като успех петото място на Олимпиадата в Пекин, но призна, че не е успяла да се аклиматизира към времето в китайската столица. Нейната основна цел през следващата година е успешно представяне на двете европейски първенства на пневматично и
малокалибрено оръжие.
13.11.2008 |