Събития
Телекомуникационната фирма "Invitel International" представи дейноста си в България
|
Изпълнителеният директор на "Invitel Inte ational" Грегг Бетц и директорът "Регионални продажби" на компанията Иво Дошев запознаха партньори и бъдещи клиенти с новата структура на компанията на изискан коктейл в столичен хотел. Международният телекомуникационен оператор "Invitel Inte ational" е резултат от консолидацията на "Pantel", "Invitel", "Hungarotel", "Euroweb", "Memorex", които вече са собственост на HTCC - Hungarian Telecom Cable Coropration. Мажоритарен собственик на HTCC с 62,4% е "Tele Denmark" – основен оператор на телеком услуги в Дания, който първоначално е собственик на "Pantel", обясни Грегг Бетц.
"Pantel" е първият за времето си надежден конкурент на тогавашният монополист на Интернет пазара в България. Фирмата става една от основните причини цената на Интернет в България да намалее от 1600 до по-малко от 20 евро на мегабит за по-малко от 4 години и качеството на услугата да се развие до сегашните нива, което дава огромен шанс за развитие на целия телеком и IT сектор.
Международните телекомуникационни услуги, с които групата оперира на пазара на едро, са основен източник на приходи в новата консолидирана компания и представляват около 23% от общо 417 млиона евро за 2007 година, съобщи още Грегг Бетц. Този факт, както и изкупуването на основните играчи в международният телеком сектор, стават причина за отделянето на бизнеса на едро в отделно търговско дружество под форма на нова компания с името "Invitel Inte ational". 16.05.2008 |
|
Share |
|