Изобретателните любители на зимните спортове в Русе няма нужда да ходят на зимен курорт тази година. Обилният сняг, паднал последните дни, позволява на русчуклии да се спускат със шейни, найлони и дори със ски от могилата на Пантеона на възрожденците в самия център на града. Двуметров снежен човек пък краси централната улица "Александровска". Лъвът от паметника на свободата се е сдобил с шапка. Освен радост, падналият сняг продължава да причинява сериозни трудности в крайдунавския град. Неразчистени улици и затрупани с еднометрови преспи коли са най-честата гледка в града. 06.01.2008 |