Преговорите за увеличение на заплатите на служителите на електроразпределителното дружество са започнали още в средата на декември,  съобщи г-н Райнхард Ашендорф, член на управителния съвет на "Е.ОН България ЕАД". На пресконференцията във Фестивалния комплекс той каза, че през 2006г. е направено 14-процентно увеличение, а към момента действа споразумение със синдикатите за 21% увеличение до март 2008г. Ръководството смята за нереално искането за 100% увеличение. От няколко дни работници от аварийните групи настояват за такова увеличение, чрез мълчаливи протести в обедните почивки. 21.12.2007 |