Стефче Стойковски от Скопие свири за десетата годишнина от създаването на неговия «Ансамбъл за автентични инструменти и песни» и откриването на изложба на автентични носии и стари традиционни музикални инструменти в Културно-информационния център на Република Македония в София снощи. Стойковски е мулти-инструменталист, свири на над десет инструмента и заедно със своя оркестър, в състава на който влизат 40 музиканти, той е обиколил почти целия свят. На събитието присъстваха посланикът на Република Македония у нас Абдурахман Алити, г-жа Доста Димовска директор на центъра, г-жа Анастасия Мозер и много гости и почитатели на македонската музика. 21.11.2007 |