Българинът Борис Георгиев стана Европейски шампион по бокс в категория до 64 килограма
Пловдив - Българин е новия европейски шампион по бокс

Борис Георгиев завоюва златен медал за България на Европейското първенство по бокс и стана европейски шампион в категория до 64 килограма на завършилия вчера турнир в Пловдив.  На финала боксьорът ни победи Олег Комисаров от Русия с 25:17 точки.
Това е първо отличие за нашия боксьор от шампионат в Европа след сребърните му медали от Тампере, Финландия (2000) и Перм, Русия (2002). В края на турнира обявиха българинът Борис Георгиев за най- добър боксьор на Европейското първенство.
Другият наш представител Детелин Далаклиев спечели сребърен медал след като загуби във финалния двубой от руснака Али Алиев с 24:36, в категория до 54 килограма.
В категория до 69 килограма Спас Генов спечели сребро след като отстъпи във финалния двубой пред Андрей Баланов (Русия) с 12:32 точки.
Така България е на второ място в класирането по медали с един златен на два сребърни и два бронзови спечелени от Кубрат Пулев и Алексей Шейдулин. На първо място по медали е Русия с 9 златни и 2 сребърни медала.