| На днешния ден в Америка "Кола" в бутилки, в България свещеници проговарят на български Църковна служба | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Църковна служба
дата: 12.03.2008 тегло: 531 KB размери: 1333X2000 px автор: Любомир Бенковски - Бенджи |
|
| Регистрирай ме | ||
| На днешната дата 12 март през  1860 година в България за първи път се служи на български език в църква. До този момент българските свещенослужители са били задължени да служат на гръцки, предвид несамостойността на Българската Православна Църква. На същата дата само, че през 1894 отвъд океана в Америка започва продажбата на бутилирана "Coca-Cola". Първоначално измислена като лекарство без рецепта, благодарение на бизнесмена Айса Григс Кандлер, чиято агресивна маркетингова политика прави газираното питие лидер на световния пазар за безалкохолни напитки през 20 век и до днес. Варненският и Великопреславски Митрополит Кирил служи предимно на български език, макар че все още няма официално становище на Светия Синод за замяна на църковнославянския език със съвременен български. | ||