| Заседава Националният съвет за тристранно сътрудничество: на фокус са социалното и здравното осигуряване София - Националният съвет за тристранно сътрудничество | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София - Националният съвет за тристранно сътрудничество
дата: 23.06.2026 тегло: 3764 KB размери: 2592X4608 px автор: Андрей Велчев / www.luboslovie.bg/ |
|
| Регистрирай ме | ||
| Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) заседава днес, 23 юни, от 12:00 часа в Гранитната зала на Министерския съвет. В дневния ред на извънредното заседание са включени ключови законодателни промени, засягащи трудовите отношения, социалното и здравното осигуряване. Социалните партньори – представители на държавата, работодателските организации и синдикатите – ще обсъдят четири законопроекта. Сред тях са предложения за изменения в Кодекса на труда, два законопроекта за промени в Кодекса за социално осигуряване и проект за изменение на Закона за здравното осигуряване. Според предварително обявената информация част от предложенията са свързани с осигуряването на държавните служители, както и с режима за ползване на отпуск след раждане. Очаква се темите да предизвикат активен дебат между социалните партньори, тъй като засягат пряко както работещите в публичния сектор, така и устойчивостта на осигурителната система. Националният съвет за тристранно сътрудничество е основният консултативен орган за обсъждане на политики в областта на труда, доходите, социалното и здравното осигуряване и бюджетната политика. Неговите становища често предопределят посоката на бъдещите законодателни промени. Решенията и позициите, които ще бъдат формулирани по време на днешното заседание, ще бъдат внимателно следени както от бизнеса и синдикатите, така и от стотиците хиляди граждани, чиито права и задължения са пряко свързани със социалната и здравната система в страната. секретарят на НСТС Васка Шушнева, заместник министър-председателят и министър на финансите (председател на НСТС) Гълъб Донев и министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова. | ||