Ромите от кв. Христо Ботев в столицата се вдигнаха на протест - 'Не на дрогата'
София - Протест 'Не на дрогата' в кв. 'Христо Ботев'

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Протест 'Не на дрогата' в кв. 'Христо Ботев'

дата: 21.06.2026
тегло: 9114 KB
размери: 3648X5472 px
автор: Светломир Стоянов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Пред читалище "Асен Златаров" в столичния квартал "Христо Ботев" с преобладащо ромско население се провежда проест "Не на дрогата". В района има засилено поицейско присъствие. Хората издигат плакати с портрет на известен в квартала наркодилър, има и потърпевши от употребата на наркотици. Само преди седмица при мащабна полицейска акция на СДВР в кв. „Христо Ботев“ бяха задържани 20 дилъри. Акцията блокира ключови адреси в района, като бяха разкрити тайни депа за дрога и незаконни системи за видеонаблюдение за наблюдение на полицията На днешния протест присъства и кметът на район Слатина Георги Илиев.
протест,роми,дрога,плакати,кмет