Тържествен ритуал по зачисляване в резерва на последната смяна срочнослужещи
София - Изпращане на последните наборници

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Изпращане на последните наборници

дата: 25.11.2007
тегло: 294 KB
размери: 1339X2000 px
автор: Добрин Кашавелов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

На тържествен ритуал пред Паметника на незнайния войн връчиха грамоти на последните наборни военнослужещи от Софийския гарнизон днес.  С него се слага край на задължителната наборна военна служба в България. На церемонията присъстваха министърът на отбраната Веселин Близнаков, началникът на Генералния щаб на Българската армия генерал Златан Стойков, председателят на Комисията по отбрана в парламента Ангел Найденов, депутати, висши военни. Със заповед на министъра последният набор военнослужещи се награждава със специална грамота за вярна служба и комплект камуфлажно облекло. От началото на декември България ще има професионална армия.
наборници,войници,парад,бойци