Свещеници гониха злите сили от обновен жп прелез край Варна
Казашко - Откриване на европейски жп прелез

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Казашко - Откриване на европейски жп прелез

дата: 02.11.2007
тегло: 449 KB
размери: 1275X2000 px
автор: Любомир Бенковски - Бенджи
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

“Имахме смъртен случай, десетки инциденти със закъсали автомобили и преминаването беше трудно”,  каза кметът на Казашко Гергана Иванова по време на откриването на рехабилитирания жп прелез пред селото.
След като кмета сезира много институции, сред които Национална компания железопътна инфраструктура, както и община Варна прелезът е изпълнен по всички европейски стандарти, преминава в друга категория и сега е първото такова съоръжение в България. През него вече може да преминава автобусен и обществен транспорт. През лятото тук идват много туристи да се запознаят със съхранените казашки традиции, но заради трудното преминаване е имало инциденти с автобуси. Духовници отслужиха водосвет и осветиха обновения вход към селото за да прогонят злите сили и измолят Божията благословия да закриля всички които преминават през мястото.

Казак преминава през обновения жп прелез
Казашко,Откриване,европейски,жп,прелез,влак,освещаване