| 80 състезатели премериха сили на най-модерната в света писта за супермото в Долна Митрополия Долна Митрополия - Квалификации за първото в историята на спорта българско Гран при по супермото | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Долна Митрополия - Квалификации за първото в историята на спорта българско Гран при по супермото
дата: 23.07.2007 тегло: 200 KB размери: 1187X1800 px автор: Юрий Конов, в. "Посредник" Плевен |
|
| Регистрирай ме | ||
| 80 пилоти взеха участие тази събота в квалификациите на първото в историята на спорта българско Гран при по супермото. На 21 и 22 юли на новопостроената и без аналог в света писта край Долна Митрополия, участниците спориха за първото място. Надпреварата е кръг от световния и европейския шампионат за 2007 г. Той протича в два класа- S1 - за мотоциклети до 250 кубически сантиметра - двутактови и до 450 кубически сантиметра - четиритактови, и S2 - всички останали категории. В квалификациите взеха участие трима българи. Наказаните Калин Кулев и Александър Георгиев получиха разрешение от Българската федерация по мотоциклетизъм да се състезават за точки в шампионата заедно с Росен Тончев. Георгиев се класира с шесто време в своя клас S3, Кулев зае 12-то място в стартовете на S - опън, а Тончев остана 14-ти в същия клас. Лично министърът на вътрешните работи Румен Петков, който е и председател на организационния комитет, откри състезанието, което започна с официално освещаване на пистата. Кметът на Долна Митрополия Александър Печеняков връчи на шефовете и представители на световната и на европейската мотоциклетни федерации Джузепе Лонго, Волфганг Сръб и на Виченцо Маци почетния знак на града и пожела успех на мотоциклетистите. На церемонията присъства и новозеландецът Грег Аткинс, по чиито проект е направена пистата, която българската федерация по мотоциклетизъм построи за 3 месеца. Председателят на комисия “Мотокрос и супермото” при Международната федерация, Волфганг Сръб, заяви, че пистата в Плевен е модел за бъдещето на световното супермото и всички федерации трябва да бъдат насърчавани да създават такива съоръжения, издигащи нивото на спорта. Състезатели преодоляват скок на пистата по време на състезанието | ||