| Иван Газдов представи графикатури за Ивановден в галерия „Арте“ София – Откриване на изложбата Двойно настроение на Иван Газдов | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
София – Откриване на изложбата Двойно настроение на Иван Газдов
дата: 10.01.2024 тегло: 1100 KB размери: 2234X3000 px автор: Стефан С. Марков |
|
| Регистрирай ме | ||
| По традиция „неспокойният дух“ на родния плакат и графика – професор Иван Газдов, чества имения си ден в галерия „Арте“ с нова изложба, с името „Двойно настроение“. Двойно е, защото се създава от срещата на празника с изкуството и напомня, че те взаимно си принадлежат. Ако в един празник няма изкуство, той се остава битов разгул, ако в едно изкуство няма празник, то се превръща в назидателна проповед.
Иван Газдов – майстор на остроумията, препратките и парадоксите, отново кани почитателите на своето изкуство-празник, което, докато те забавлява и развлича, те разхожда по границата между позата и автентичността, еротиката и преходността, въображението и очевидността, азът и другостта… За да убеди зрителите, че нищо не си заслужава да се вземе съвсем насериозно, дори класиците, а най-малко самия себе си - Газдов го демонстрира на собствен гръб с 12 автопортрета и 12 графикатури (кавър версии на предишни кавър версии), също отдавна станали съставни части от неговия автопортрет с молив в ръка. Иван Газдов | ||