Кметът на Варна награди офицери спасили Варна от пожар преди 30 години
Варна - Кметът награждава офицери гасили пожар на танкера “Ерма”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Варна - Кметът награждава офицери гасили пожар на танкера “Ерма”

дата: 28.06.2007
тегло: 488 KB
размери: 1294X2000 px
автор: Любомир Бенковски - Бенджи
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Кметът Кирил Йорданов връчи “Почетен знак с лента на кмета на община Варна” на четирима офицери,  участвали преди 30 години в потушаването на пожара на танкера “Ерма”. След 20-часово усилено гасене огънят е бил овладян и ликвидиран успешно от пожарникарите на Противопожарната охрана и специалистите в аварийно-спасителния отдел към Стопанско обединение “Воден транспорт”. Техните действия са спасили Варна от трагичен инцидент. Съществувала е голяма опасност от взрив с огромна разрушителна сила, тъй като танкерът “Ерма” е превозвал 17 000 тона газьол, а в близост до него са били разположени друг петролен танкер, петролна база и склад с военни муниции. Наградата се присъжда посмъртно на кап. Тодор Калчев.
Кметът с наградените спасители
Варна,Кметът,награждава,награждаване,пожарникари,офицери,гасили,пожар,танкер,ерма