| Кметът на Варна награди офицери спасили Варна от пожар преди 30 години Варна - Кметът награждава офицери гасили пожар на танкера “Ерма” | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Варна - Кметът награждава офицери гасили пожар на танкера “Ерма”
дата: 28.06.2007 тегло: 530 KB размери: 2000X1636 px автор: Любомир Бенковски - Бенджи |
|
| Регистрирай ме | ||
| Кметът Кирил Йорданов връчи “Почетен знак с лента на кмета на община Варна” на четирима офицери,  участвали преди 30 години в потушаването на пожара на танкера “Ерма”. След 20-часово усилено гасене огънят е бил овладян и ликвидиран успешно от пожарникарите на Противопожарната охрана и специалистите в аварийно-спасителния отдел към Стопанско обединение “Воден транспорт”. Техните действия са спасили Варна от трагичен инцидент. Съществувала е голяма опасност от взрив с огромна разрушителна сила, тъй като танкерът “Ерма” е превозвал 17 000 тона газьол, а в близост до него са били разположени друг петролен танкер, петролна база и склад с военни муниции. Наградата се присъжда посмъртно на кап. Тодор Калчев. Кметът награждава подполковник Димитър Георгиев | ||