| Варненският съд гледа мерките за задържане на обвинените за обир на златарско ателие Варна - Мярка за задържане на обвинени за обир на златарско ателие | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Варна - Мярка за задържане на обвинени за обир на златарско ателие
дата: 18.06.2007 тегло: 467 KB размери: 2000X1383 px автор: Любомир Бенковски - Бенджи |
|
| Регистрирай ме | ||
| Варненският Окръжен съд разгледа мерките "задържане под стража" на тримата задържани за обира на златарското ателие  на улица "Пискюлиев". След проведени оперативно-издирвателни работи в I РПУ-Варна са арестувани извършителите на зрелищния грабеж на златарско ателие във Варна. Според предварителна информация арестът е станал още в четвъртък, само два дни след престъплението. На 12 юни двама въоръжени мъже, с дълги руси перуки са нахълтали в ателие за обмяна и ремонт на златни накити на улица “Д-р Пискюлиев”10. Бандитите са използвали момента след големият порой, когато е имало малко минувачи по булеварда. Единият от непознатите е заплашил сина на собственика, с пистолет, докато другият е разбил витрината на ателието и е взел златото. Третият участник, Валери Петков е чакал в колата. Той е бивш полицай уволнен преди години от Второ РПУ. По думите на собственика, Илия Демирев са отмъкнали около 600 – 700 грама злато – гривни и пръстени. Полицаи водят Живко Желязков /единият от обирджиите/ в съда. | ||