Варненският съд гледа мерките за задържане на обвинените за обир на златарско ателие
Варна - Мярка за задържане на обвинени за обир на златарско ателие

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Варна - Мярка за задържане на обвинени за обир на златарско ателие

дата: 18.06.2007
тегло: 467 KB
размери: 2000X1383 px
автор: Любомир Бенковски - Бенджи
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Варненският Окръжен съд разгледа мерките "задържане под стража" на тримата задържани за обира на златарското ателие  на улица "Пискюлиев". След проведени оперативно-издирвателни работи в I РПУ-Варна са арестувани извършителите на зрелищния грабеж на златарско ателие във Варна. Според предварителна информация арестът е станал още в четвъртък, само два дни след престъплението. На 12 юни двама въоръжени мъже, с дълги руси перуки са нахълтали в ателие за обмяна и ремонт на златни накити на улица “Д-р Пискюлиев”10. Бандитите са използвали момента след големият порой, когато е имало малко минувачи по булеварда. Единият от непознатите е заплашил сина на собственика, с пистолет, докато другият е разбил витрината на ателието и е взел златото. Третият участник, Валери Петков е чакал в колата. Той е бивш полицай уволнен преди години от Второ РПУ.
По думите на собственика, Илия Демирев са отмъкнали около 600 – 700 грама злато – гривни и пръстени.
Полицаи водят Живко Желязков /единият от обирджиите/ в съда.
обир,златарско,ателие,задържане,мярка,