Волейболен талант стана трикратен световен шампион по кикбокс
София - Кикбокс - Пресконференция

Калина Бояджиева, която до преди няколко месеца беше във волейболния отбор на Левски, стана трикратна световна шампионка по кикбокс в три стила на татами. Българският национален отбор по кикбокс спечели рекордните 28 световни титли в различните стилове и категории на завършилото Световно първенство за кадети до 19 години в Йезоло, Италия. С това тимът ни стана първи в комплексното класиране по медали. Такъв успех се случва за първи път в 35-годишната история на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай. Освен 28–те титли България излъчи още 22-ма сребърни и 19 бронзови медалисти. Така с общо 69 отличия страната ни стана първа сила в световния кикбокс за 2022 година при подрастващите.