Изложба „Песах и Възкресение Христово - Великден” откриха в Националния исторически музей
София - Изложба "Песах и Възкресение Христово - Великден" в Националния исторически музей

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Изложба "Песах и Възкресение Христово - Великден" в Националния исторически музей

дата: 11.04.2007
тегло: 756 KB
размери: 1681X1600 px
автор: Владо Мачоков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Изложба „Песах и Възкресение Христово - Великден” откриха днес в Националния исторически музей (НИМ) организирана съвместно с Еврейския исторически музей.  През тази година сме свидетели на уникално календарно съвпадение на честването на Великден за християните от източната и западната църква, а еврейския празник Песах през 2007 година е от втори до десети април. В изложбата са включени уникални икони, църковни тъкани, обкови. Еврейският исторически музей представи емблематични за юдаизма паметници свързани с Песах. Представители на православната, католическата и еврейската религиозни общности поднесоха приветствия.
Евангелие с обков от 1829 година
Изложба,Песах и Възкресение Христово - Великден,Национален исторически музей,ним,евангелие