| Студенти и граждани протестираха пред посолството на Либия Протест пред посолството на Либия в София | ||
|
| ||
| Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Протест пред посолството на Либия в София
дата: 09.02.2007 тегло: 467 KB размери: 1184X1800 px автор: Кирил Христов |
|
| Регистрирай ме | ||
| Студенти и граждани протестираха днес пред посолството на Либия в София. 426 рози поставиха висшистите от СУ “Св. Климент Охридски ” до загражденията пред либийското посолството. Всяка роза е обвита с послание за либийските деца заразени със СПИН. Организаторите поискаха представител на посолството да излезе и да приеме розите, но никой не се отзова. Към протестиращите се присъедини и майката на Кристияна Вълчева, една от осъдените медицински сестри. Студентите раздадоха информационни материали доказващи невинността на медиците и лентички от националната кампания “Не сте сами”. С викове “Свобода за българските медици”, “Убийци”, “Освободете медиците” протестиращите развяха българското знаме. Студентите обясниха, че няма политическа умисъл при организирането на митинга. Протестът е насочен срещу съдебната система на Либия, а не срещу гражданите. Присъстващите почетоха с едноминутно мълчание убития снощи 51-годишен шофьор. Брошури с трикольора и рози с послание на арабски положиха студентите пред оградата на посолството под портрета на Муамар Кадафи | ||