Продължава държавният шампионат по хвърляния в Балчик
Балчик - Държавен шампионат по хвърляния

Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:
Регистрирай ме

Шеста поредна титла на диск при жените взе Рената Петкова (КЛАСА, София). Осмо място в това състезание зае 55-годишната Светла Миткова („Цветанка Христова” Казанлък), която е медалистка от световни първенства. Георги Георгиев („Георги Дъков”, Плевен) спечели титлата на копие при юношите под 20 години. Атлетите от призовата тройка на чук мъже постигнаха резултати над 60 метра. В тази дисциплина шампион стана Никола Михов (СКЛА „Добрич”, Добрич), а негови подгласници - Живко Господинов и Даниел Файаз-Джахани (СКЛА „Черно море-2005”, Балчик). В хвърлянето на чук за девойки под 20 години със златото се окичи съотборничката им Невал Ремзиева. 14-годишният Преслав Вълев от Балчик отмъкна шампионската титла на чук от батковците до 18 години. В неделния ден Анастасия Маткова от „Супер спорт” Варна стана шампионка на диск при девойките под 18 години, а Владислав Димитров от „Лудогорец” Раздрад се наложи в същата възраст при юношите. При девойките под 20 години шампионка е Яна Копчева „Тракия”, Пловдив. До края на деня ще се проведат още две надпревари на диск и чук за жени