Раздадоха наградите Инвеститор на годината за 2006
София - Връчване на наградите Инвеститор на годината 2006

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София - Връчване на наградите Инвеститор на годината 2006

дата: 13.12.2006
тегло: 513 KB
размери: 1436X2000 px
автор: Миро Златев
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Българската агенция за инвестиции връчи наградите Инвеститор на годината за 2006 снощи на церемония в хотел „Шератон”.  Призовете се дават в осем категории – в областта на здравеопазването, енергетиката, електрониката, хранително-вкусовата промишленост, производство на метални изделия, за иновационни високи технологии и за инвестиции в сферата на производството, услугите и туризма. Статуетка с бик и диплом получиха „Градус-1” от Стара Загора за инвестицията от 35 млн. лева в хранително-вкусовата промишленост, „Мелексис България” – София в областта на електрониката. „Мини Марица – Изток” получи награда за инвестиционната си програма в размер на 70 млн. лева в областта на енергетиката. За инвестиции в здравеопазването възлизащи на 63 млн. евро статуетката отиде при „Токушукай София” за изградена нова многопрофилна болница. „Прециз-интер холдинг” са с приз за 8 млн. лева вложени в производството на метални изделия, а „Оптикс” от Панагюрище са инвестирали 1.4 млн. лева във високи технологии. Община Благоевград получи нагрда за инвестиции на територията на общината на обща стойност 107 млн. лева. За българска инвестиция в чужбина статуетка получи компанията „Приста ойл”. Наградите на победителите връчиха Румен Овчаров - министър на икономиката, здравният министър Радослав Гайдарски, колегата им Румен Петков и Стоян Сталев, изпълнителен директор на Българската агенция за инвестиции.
Министър Румен Петков кавалерства на Саша Безуханова
инвеститор на годината 2006,Българската агенция за инвестиции,награди,награждаване,румен петков,министър на вътрешните работи,саша безуханова,хюлет пакард българия