Владимир Илиев е Спортист на 2019 година
София - Церемония "Спортист на годината"

Биатлонистът Владимир Илиев е Спортист на 2019 година. Той стана победител в 62-ото издание на церемонията, която се проведе в зала „Асикс Арена“ .  Илиев спечели сребърен медал на световното първенство по биатлон през март в дисциплината 20 км индивидуално бягане. Второто място от световното в Йостерсунд (Швеция) е първо в цялата история на мъжкия ни биатлон. Илиев не присъства на церемонията , тъй като е във Франция за старт от Световната купа. Така 21 години след Екатерина Дафовска биатлонът отново е на върха в класацията. Именно Дафовска през 1998-а стана Спортист на годината, след като печели олимпийско злато в Нагано.
На 2-ро място е Ивет Лалова (лека атлетика). Приза връчи Тереза Маринова.На 3-то място е Григор Димитров (тенис).
Отбор на годината е Националният ансамбъл по художествена гимнастика. Наградата бе връчена от Министър Красен Кралев, министър на младежта и спорта.
Треньор на годината е Весела Димитрова (художествена гимнастика). Тя получи картина на Вежди Рашидов от спортния министър Красен Кралев.
Спортист №1 с увреждания е Християн Стоянов (лека атлетика), който стана световен шампион на 1500 м. Той бе награден от кмета на София Йорданка Фандъкова.
Спортист на публиката е Ивет Лалова, която спечели гласуването сред феновете.