България запази мястото си във II лига на Европейското отборно първенство по лека атлетика
Вараждин, Хърватия - Европейско отборно първенство по лека атлетика, II лига

Българският отбор спечели с 298 точки на европейското отборно първенство по лека атлетика във Вараждин, Хърватия. С това зае шесто място в крайното класиране и запази мястото си във Втора лига. През втория състезателен ден Мирела Демирева спечели скока на височина, Радослава Мавродиева победи на гюле, а Ивет Лалова триумфира в бягането на 200 м. И тримата донесоха по 12 точки на тима ни. Габриела Петрова, която взе победа на троен скок в първия ден на състезанието е четвърта на скок дължина. Иво Балабанов е трети на 3000 м, а първия ден бе четвърти на 5000 м. Във втората си дисциплина – 1500 м, Милица Мирчева се класира седма, а на 10 август беше втора на 3000 м.