Протести срещу бедността и скъпите горива в цялата страна
Бургас - Национален протест срещу бедността и скъпите горива

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Бургас - Национален протест срещу бедността и скъпите горива

дата: 11.11.2018
тегло: 1409 KB
размери: 3000X2091 px
автор: Румен Раканов
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Хиляди граждани участват днес в протести срещу високите цени на горивата, които прераснаха в недоволство срещу бедността, неефективните институции и другите проблеми в страната. 
Масови протести се провеждат в повече от 30 града, а демонстрациите блокират ключови пътни артерии.
Над 500 силистренци, предимно млади хора, с около 260 автомобила, проведоха протестно шествие през града против високите цени на горивата и липсата на държавна политика в бранша. Освен злободневната напоследък тема, протестиращите заявиха подкрепата си към майките на деца с увреждания и също поискаха оставката на вицепремиера Валери Симеонов.
С полицейски проверки на шофьорите започна протеста в Бургас. Полицаите записвали лични данни на участниците и връчвали стари фишове. Протестиращите блокираха входовете и изходите на автомагистрала "Тракия". Организаторите са категорични, че протестите няма да спрат, докато не се предприемат мерки срещу монополистите, както и да се въведе постоянен мониторинг на сектора с горивата.
горивата,блокиране,протестиращи