Левски победи Ботев с 3:2 след обрат
София - Футбол - Левски - Ботев (Пд)

"Левски" отпразнува юбилея на Георги Аспарухов с обрат срещу "Ботев" (Пловдив), спечелвайки двубоя с 3:2, след като губеха с 0:2 до 70-ата минута.  "Сините" излязоха с голяма част от резервите си и отстъпиваха игрово в голяма част от мача. "Ботев" вкара два гола в рамките на три минути през първото полувреме, а след почивката пропусна отличен шанс да реши мача.
Две попадения на Паулиньо и гол от спорна дузпа на Ривалдиньо обаче донесоха обрат и три точки, с които "Левски" направи решителна крачка към третото място в крайното класиране.
Тимът на Делио Роси събра 60 точки след 33-ия си двубой в Първа лига. Преди последните си три мача за сезона сините водят с пет точки пред "Берое", който е с мач по-малко.