Берое удари Левски на Герена и е на две точки от третото място
София - Футбол - Левски - Берое

Берое удари Левски с 2:1 насред Герена в среща от първия кръг на плейофната фаза в Първа лига.  Така заралии събират 48 точки и са само на две от третото място в класирането, заемано от днешния им съперник.
Педро Еуженио откри резултата още в 3-ата минута, когато прехвърли от малък ъгъл лошо пласирания Митрев. Осем минути по-късно Еуженио удари горната греда на домакините с удар от фаул. В 42-ата минута Станислав Костов навлезе в наказателното поле на беройци, където падна за дузпа. Главният рефер посочи бялата точка, въпреки бурните протести на гостите. Душан Перниш обаче спаси битата от Роман Прохазка дузпа.
Четири минути след подновяване на играта Камен Хаджиев реализира второ попадение за старозагорци, когато засече топката с глава при статично положение. Единственото попадение на "сините" вкара Сержиу Буш в 75-ата минута.