ЦСКА разгроми Ботев Пд на "Армията"
София - Футбол - ЦСКА - Ботев (Пловдив)

ЦСКА разгроми с 4:1 Ботев (Пловдив) на стадион "Българска армия" в мач от 27-ия кръг на Първа лига.  "Червените" поведоха едва в 40-ата минута, след автогол на Пламен Димов, който засече с глава в собствената си врата центриране от статично положение. Преди това отлични ситуации за гол изпуснаха Хеан Бланко на два пъти и Тиаго Родригес. Раул Лое удвои в последната минута на първата част, когато се възползва от отлично подаване от фаул на португалският халф Тиаго. Самият той реализира третия гол, след като топката рикошира в тялото му и влетя в мрежата на Чворович. Резервата Стивън Петков вкара почетно попадение за пловдивчани, а Хеан Бланко оформи крайния резултат, след силна индивидуална игра отляво на Едвин Джеси.
"Армейците" излязоха в днешното дерби без четирима основни футболисти - голмайсторът на Първа лига Фернандо Каранга и националът Николай Бодуров са наказани, Кирил Десподов остана на пейката, а Кристиян Малинов извън групата.