Григор Димитров е избран за най-добър спортист на България за 2017 година
София – Церемония „Спортист на годината”

Тенисистът Григор Димитров, който достигна рекордното трето място в световната ранглиста, за втори път в кариерата си е №1 в България. Той беше на върха в анкетата и през 2014 г.
Димитров, който се готви за началото на сезон 2018, не присъства на церемонията, а наградата получи майка му Мария Димитрова.
Подгласници на Димитров станаха Радослав Янков и Невяна Владинова. Сноубордистът завърши втори за Големия кристален глобус и спечели титлата в паралелния гигантски слалом. Янков е в тройката за втора поредна година. Гимнастичката Владинова триумфира с бронзов медал на топка на световното първенство, а на европейското още два бронза на въже и в отборната надпревара.
В Топ 10 се класираха още финалистът от световното първенство по плуване Антъни Иванов, европейският шампион по бокс Даниел Асенов, Александър Везенков, европейският шампион по биатлон Владимир Илиев, Боян Петров, таекуондистът Владимир Далаклиев и Тихомир Иванов.
Най-добър спортист с увреждания е Ружди Ружди. Той спечели златен медал в тласкането на гюле на световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Лондон. Ружди спечели с нов световен рекорд – 12.47 метра.
Очаквано за отбор на годината беше избран ансамбълът по художествена гимнастика. Те спечелиха сребърен и бронзов медал на световното първенство в Пезаро и общо 17 медала през годината от различни турнири.
Треньорът на ансамбъла Весела Димитрова беше избрана за №1 сред треньорите.