ЦСКА изхвърли Лудогорец за Купата и е на полуфинал
София - Футбол - ЦСКА - Лудогорец

ЦСКА изхвърли Лудогорец от турнира за Купата на България, след победа с 2:1 след продължения в мач от 1/4-финалите в надпреварата.
В 9-та минута, след спечелени две поредни единоборства Николай Бодуров препарира с феноменален шут от над 30 метра вратаря на гостите Хорхе Броун. Десетина минути по-късно грубо блъскане на едно от децата, подаващи топките, край страничната линия от страна на Вандерсон, беше подминато твърде снизходително от главният рефер Геoрги Кабаков. В 34-та минута Марселиньо се възползва максимално добре от непремерено съприкосновение спрямо него на Дюлгеров в наказателното поле, след като бразилецът вече беше повел дълго топката. "Любимецът" на "червената" публика Моци изравни от отсъдената дузпа.
През втората част разградчани започнаха да играят с дълги топки зад "червената" защита, което им донесе няколко голови опасности пред Витаутас Черниаускас. Освен отлично спасяване на литовеца, Джоди Лукоки също допринесе за оставане на резултата с пропуск и гол от засада. Пет минути след започване на продължението Десподов даде преднина на "армейците" с удар покрай Броун, хубаво изведен от Фернандо Каранга. Червен картон за Натанаел в 108-та минута наклони силно везните в полза на "червените". До края реферът Кабаков спести още два червени картона за лудогорци - брутално влизане с два крака на Мисиджан срещу Кулма (113') и хващане за гушата и блъскане на Малинов от Кампаняро (118'). Каранга и Десподов пък пропуснаха да довършат окончателно гостите с пропуски от отлични ситуации за гол.
Срещата започна с минута мълчание в памет на трикратния шампион с ЦСКА Стоил Трънков и нелепо загиналата наскоро студентка Фатиме Колашова.