"Трикольорите" прекъснаха черната серия срещу Швеция с победа
София - Футбол - България - Швеция

Първата победа срещу Швеция от 50 г. остави футболистите ни с шансове за световното.  Българските футболисти победиха Швеция с 3:2 в квалификационна група "А" за Мондиал 2018 в Русия.
България поведе още в 11-ата минута с гол на Станислав Манолев с глава. Шведите пропуснаха дузпа шест минути по-късно, но в 29-ата минута изравниха чрез Микаел Лустик. Нашите отново поведоха с гол на Георги Костадинов, а минута преди края на полувремето Шведите отново изравниха. Победният гол бе дело на Ивайло Чочев десет минути преди последния съдийски сигнал.