Ботев Пд отново разплака Лудогорец и спечели Суперкупата
Бургас - Футбол - Лудогорец - Ботев (Пловдив)

Ботев (Пловдив) спечели Суперкупата на България в среща играна на стадион "Лазур" в Бургас. "Канарчетата" се наложиха над Лудогорец след изпълнение на дузпи с 6:5. В редовното време мачът завърши 1:1.
Първото попадение в срещата реализира Тодор Неделев в 16-ата минута, Вандерсон изравни в 48-ата минута. Решаващ за крайния успех на пловдивчани се оказа пропуска от бялата точка на Марселиньо, който изпълни първата дузпа.
Това е втори финал в рамките на три месеца, в който Ботев Пловдив побеждава Лудогорец, след този за Купата на страната.
След поредния си неуспех разградчани ще се разделят с Георги Дерменджиев, като за негов заместник усилено се спряга Димитър Димитров-Херо.