България спечели бронзови медали на европейското първенство за девойки по волейбол
София – Бронзови медали за девойките на България по волейбол

България завърши с бронзовите отличия на първото Европейско първенство по волейбол за момичета до 16 години , което се провежда в София и Самоков. В последния си мач от надпреварата младите ни националки надиграха в оспорвана битка Беларус с 3:2 (20:25, 25:16, 25:14, 20:25, 15:) като приключиха на трето място в крайното класиране на Евроволей.
Българките получи две индивидуални награди след края на първенството За Най-добър първи посрещач е определиха Александра Георгиева, която срещу Беларус рпеализира 27 точки. Най-добър диагонал на турнира пък е Мерелин Николова.
Сбронз се окичи и Никол Данкинова, дъщерята на бившата ни елитна манекенка Гергана Полежанова, която е съпруга на носителеля на златен медал от европейското първенство по волейбол за младежи Николай Данкинов.