Хиляди столичани се редят на опашка за книги срещу отпадъци
София – Начало на кампанията „Книги за смет”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

София – Начало на кампанията „Книги за смет”

дата: 22.04.2017
тегло: 872 KB
размери: 2186X3000 px
автор: Стефан Марков
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Хиляди столичани се наредиха на огромна опашка пред Паметника на Съветската армия за да предадат един или повече килограми пластмасови отпадъци. Срещу тези отпадъци те получават книга или списание по избор, сред които „Доктор Дулитъл” и „Белия зъб”. За децата има детски работилници, където те могат да изработват различни предмети от пластмасови капачки или бутилки.
Петото издание на кампанията „Книги за смет” започна днес в София, а на 13 май е във Велико Търново, 20 май - Кюстендил, 21 май – Благоевград, 27 май – Стара Загора, 28 май – Бургас. 
И тази година всички фенове на кампанията ще имат възможността да предадат един или повече килограми пластмасови отпадъци между 10:00 и 13:00ч., за да получат безплатна книга от предварителната селекция. 
От началото на най-успешната екологична кампания през 2013 г. досега общо са били рециклирани над 46 тона пластмасови отпадъци и раздадени десетки хиляди книги.
Партньори на кампанията са Екопак, Българо-американска кредитна банка, Общините Бургас, Велико Търново и Кюстендил, Посолство на САЩ в България, Институт Сервантес, Mall Galleria Стара Загора и Mall Велико Търново, и с медийното партньорство на телевизионното предаване на БНТ - „Зелена светлина”, гайдът за култура „Виж! София” и „Виж! Бургас” и JCDecaux.
кампания,екопак,отпадък,смет,пластмаса,книга,книги,опашка,