Народно читалище "Пробуда - 1906г." с. Никола Козлево спечели голямата награда на Платформа Агора
София - Конкурс Агора 2016

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Конкурс АГОРА оценява читалищата,които представляват обединителен център на местните хора, активни са и дейците им се отличават с иновативно мислене.   Конкурсното жури предварително определя 5 финалиста в категориите:
- „Общност в развитие";
- „Солидарност и хуманност";
- „Изкуство и култура за развитие";
- „Перспективи за израстване";
- „Най-продуктивно партньорство".
На церемонията по награждаването петте читалища представиха своите проекти. След това самите участници и гостите на събитието с анкета избраха победителя.
С проекта си "Водното богатство на земите между Лудогорието и Добруджа" НЧ "Пробуда - 1906г." обединява хората от Никола Козлево да картографират 27 кладенеца в региона. Децата от селото събират стари семейни снимки около кладенците, менци, бъклици, записват семейните истории за построяването на кладенците. Селото вече се слави и със собствена марка кладенчова вода "Селана".
Другите участници в конкурса са не по-малко интересни.
НЧ "Христо Смирненски-1945" от София, които са финалисти в категория „Солидарност и хуманност”, са насочили усилията си да помогнат на деца с логопедични специфични потребности. НЧ "Просвета-1898" от с. Патреш се занимават със залесяване, заради добруването на пчелите. Хората от Читалище "Славейков" - кв. Малашевци, София са оценени в категорията „Най-продуктивно партньорство" заради успеха си да променят нагласите на местната власт. Хората от Кюстендил бяха отличени заради провеждането на конкурсите по класическа китара и развиването на музикалните умения у младите кюстендилци.
Специална награда получиха дейците на Народно читалище "Съзнание 1927 г." с. Долни Вадин Анелия Спасова и Нина Борисова за проекта "Село назаем". Миналото лято при хората в селото са били настанени 10 младежи, които никога не са водили селски живот и не са имали село. Долновадинци са открили за градските си гости един нов свят със земеделска работа, отглеждане на животни, занаяти. "Селяните назаем" споделиха, че са обикнали както семействата, при които са отседнали, така и цялото дунавско село и с нетърпение очакват да отидат отново на гости в Долни Вадин.
Платформа Агора,читалища,читалище,proway,конкурс агора,Долни Вадин,Пробуда1906,никола козлево,