Марибор изхвърли Левски от Лига Европа
София - Футбол - Левски - Марибор

Левски и Марибор завършиха 1:1 в среща-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. Благодарение на попадението си на чужд терен вицешампионът на Словения изхвърли "сините" от евротурнира.
Левски отпада за четвърти пореден път още след първия изигран кръг , след като не сполучиха срещу Спартак Търнава през 2011, Сараево - 2012 и Иртиш Павлодар през 2013 година.
Франсис Нар откри резултата в 22-ата минута. В 29-ата минута домакините имаха късмет, когато Боян Йоргачевич спаси дузпа, а при ситуацията за наказателния удар словенците уцелиха горната греда. В 68-та минута бившият нападател на Литекс Миливое Новакович стреля с глава, Йоргачевич спаси, но при добавката грешникът при дузпата Таварес се реабилитира за пропуска си и изравни.