Три японски художнички редят своите инсталации във „Фабрика 126”
София – Подготовка на японски художнички за „Водна кула арт фест”

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Дни преди откриването на десетото, юбилейно издание на международния фестивал за съвременно изкуство „Водна кула арт фест”, София, Перник и Курило, три артистки от Страната на изгряващото слънце вече редят своите инсталации във „Фабрика 126”. 
Йорико Номюр вече подготвя своя „вагон за размяна“, с който ще обикаля фестивалните локации и столични улици за културен обмен. В дните от 20-ти до 25-ти юни на столичния площад „Славейков” и в градинката пред Народния театър „Иван Вазов“ тя ще рисува манга портрети на всеки желаещ, а в замяна ще иска участникът да й напише, нарисува или създаде нещо от хартия на своя език и култура.
Кийоко Фуживара реди инсталацията си, озаглавена „Молитва“, вдъхновена от японския романист Юкио Мишима - „Изповедта на една маска“, в която се разказва за историята на една героична изповед. „Мисля, че неговата изповед е и молитва“ - споделя Кийоко докато работи върху крехките елементи от стомана, стъкло и полюлей във „Фабрика 126”.
Третата художничка Харуми Шимазу ще представи инсталацията „Преходната красота на природата“ също във „Фабрика 126”. Тя подготва ръчно направени листенца от разтопен восък върху вода и стъклени сфери, окачени на корда – игра със светлина и пространство.
За Юбилейното издание на „Водна кула арт фест”, което се открива на 16 юни, се очаква да пристигнат участници от Доминикана, Индия, Канада, САЩ, както и от над 10 европейски държави. Локациите, както винаги, са разнообразни по типа и функцията си – от типичните за фестивала изоставени публични места като Хладилно депо Подуене в София и Влаково депо в Перник през галерийни пространства – галерия „Нюанс” и А-cube, SOHO – Софийска холистична коуъркинг компания и центрове за култура – „Фабрика 126”, Институт „Сервантес”, Гьоте - институт България, Дом на киното. Най-новото и неочаквано пространство е паркът в психиатрична клиника „Свети Иван Рилски“ в Курило, където в еднодневна програма ще се работи за отношенията пациенти - лечители, както и гости на фестивала ще могат да участват в различни пърформанси и акции.
Кийоко Фуживара
художник,художничка,артист,фабрика,инсталация,стъкло,стомана,