Националният археологически музей посрещна Нощта на музеите
Нощта на музеите

Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com
     Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

Нощта на музеите

дата: 21.05.2006
тегло: 234 KB
размери: 1800X1200 px
автор: Ива Петкова
потребителско име:      парола:     
Регистрирай ме   

Националният археологически музей посрещна снощи Нощта на музеите. Общоевропейската инициатива под патронажа на Съвета на Европа включва над 1500 европейски музея, които овториха вратите си на 20 срещу 21 май вечерта.  В програмата се участваха международния ансамбъл за средновековна музика “Sarband”, формация “Irfan”, “Vox Feminae”-Женските пътища към Бога и Средновевковна Източна и Западна музика. Наред с това гостите проследиха с интерес “Жива експозиция”-представяне на средновековни костюми, аксесоари и въоръжение от Западна Европа и Светите земи на България от епохата на Кръстоносните походи, демонстрирани от ”Modus Vivendi” –Средновековно общство в България и Общество “Дъбова порта”, както и демонстрация по историческа фехтовка, възстановка на германски фехтовални трактати от 18-19 век.
Демонстрация на средновековно въоръжение
нощта на музеите,национален археологически музей,демонстрация,средновековно въореъжение