Европейското за юноши по футбол стартира с равенство в Бургас
Бургас – Футбол - Европейското първенство за юноши - Испания - Австрия

Европейското първенство по футбол за юноши до 17 години в България започна с равенство. В мач от Група „А“ Испания и Австрия направиха 1:1 в Бургас.  И двата гола в срещата паднаха след почивката.
Карлес Аленя даде аванс на „червените фурии“ в 46-ата минута с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Анес Омерович в пеналта.
 В 62-ата минута Санди Ловрич изравни. Той получи пас от Албин Рамадани в наказателното поле и стреля към вратата на Алехандро Сантоме, а топката се озова в мрежата след рикошет в испански защитник.