"Левски" победи "Ботев" с класическото 3:0 в Коматево
Пловдив - Футбол - Ботев, Пловдив - Левски

В мач т 16-ия кръг на "А" група "Левски" постигна категорична победа с 3:0 като гост на "Ботев" (Пловдив) на стадиона в Коматево. Всички голове паднаха след почивката, а техни автори станаха Роман Прохазка (64), Георги Сърмов (78) и Мигел Бедоя (88). Благодарение на успеха "сините" се изкачиха до четвъртата позиция с 27 точки. "Ботев" остава седми. Главният съдия Стефан Павлов показа доста картони за грубата игра. В 45-ата минута Божидар Васев фаулира откъсващия се Мигел Бедоя и получи втори жълт и съответно червен картон. След почивката Павлов изгони и влезналият като резерва Луис Педро за несъществуващо нарушение срещу Адам Стаховяк.