„Локомотив“, Пловдив победи „Марек“ с гол на Камбуров
Пловдив - Футбол - Локомотив, Пловдив - Марек

Отборът на пловдивският „Локомотив” се върна на победния път след като подчини с 1:0 гостуващия “Марек” в среща от 16-ия кръг на шампионата. Голът за домакините падна след почивката, като точен за "черно-белите" е Мартин Камбуров.
Първата част на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" протече без отбелязани попадения, като "смърфовете" очаквано бяха по-активният отбор в предни позиции. Отбраната на Марек обаче действаше дисциплинирано, като дупничани почти не предоставяха възможности на домакините за откриване на резултата.
След почивката "Локомотив" продължи да атакува своя съперник, докато Мапек очакваше всяка удобна възможност да контраатакува на скорост. Отбраната на дупничани най-сетне се пропука, след като капитанът на домакините Мартин Камбуров със страхотен удар от воле изведе “Локомотив” напред в резултата - 1:0.